MZ: Jarni premiera

SK Zbraslav MŽ- Motorlet C 1:1, 12. kolo přeboru MŽ

První jarní zápas na domácím hřišti se odehrál za hezkého počasí a sliboval pěknou podívanou. Mladší žáci nastoupili posíleni o tři kmenové hráče starších žáků – Vojtu Vreciona, Vodu a Mácu.

V první půli si naši hoši vypracovali několik slibných šancí ke skórování (aktivně dopředu pracovali zejména Máca, Hošan, Vašek Bartoš, Dufíno, Piškot), ale bohužel se ujala pouze jedna. Zezadu situaci jistil Voda, který svým přehledem a přihrávkami dostával soupeře často do úzkých. Po zimní pauze a době strávené přípravou na studia se k mužstvu přidal i Uhlí; nicméně dlouhý výpadek na něm byl znát při řešení situací při hře.

Postupně se na kopačky domácích začala vkrádat nervozita a kupily se chyby při komplikovaných rozehrávkách a nedůrazu při hře jeden na jednoho i při odebírání balonu útočícímu soupeři. Proto si ve druhé části první půle Motorlet začal vytvářet více šancí a byl aktivní při hře dopředu. Z jednoho rohu také dokázal srovnat skóre díky nedůsledné obraně i chybujícímu brankaři.

O přestávce jsme klukům kladli na srdce, aby dávali přesnější a rychlejší přihrávky, což by mělo přinést lepší přečíslení důrazně a mnohdy tvrdě hrajícího soupeře a efektivní využití prostoru hřiště a všech našich hráčů. Zároveň jsme zdůraznili klukům hrajícím vzadu zajištění jeden druhého tak, aby nedocházelo propadnutí obrany a brejkům soupeře.

Ve druhé půli chtěli naši borci navázat na podařený začátek zápasu. Nicméně soupeř nám nedával mnoho prostoru k realizaci a pokračoval v důsledném napadání naší rozehrávky a zakončení. Také si však kluci zbytečně komplikovali život občasným chaotickým pohybem po hřišti a menší aktivitou. Naděje na zvrat svitla při faulu na Mácu ve vápně soupeře a nařízené penaltě. Sám postižený se postavil k exekuci, ale bohužel nedokázal gól dát.

Celkově se dá říct, že kluci odehráli relativně slušný zápas s několika vyloženými šancemi, které ale nebyly využity. Bude nutné zapracovat na rozehrávce a hře ve středu hřiště, kde docházelo nejčastěji ke ztrátě míče. Věříme však, že kluci na nedostatcích aktivně zapracují a bojovností a vůlí po vítězství budou další zápasy zvládat jen lépe.

Stanislav Šírl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *