B: Na 1 gol 5 sanci

Rozhovor s Davidem Boučkem st. o jarním zbraslavském B-týmu

Zbraslavské béčko po nevydařené podzimní části (10. místo, 8 b.) mělo na jaře co napravovat a vedlo si více než slušně. Se ziskem dvaceti jarních bodů a pouhou jedinou porážkou na hřišti celkového vítěze soutěže, se na konci sezóny tým umístil na 6. příčce a s přehledem soutěž udržel. Jakou alchymistickou metodiku vedení zvolil v zimní pauze jmenovaný trenér David Bouček st.?

Trenére, co bys vyzdvihl nebo definoval jako základní strategický bod úspěšného jarního tažení?

  • Dobrou partu, kvalitní zimní přípravu a také štěstí. Věděl jsem, že tým má být kvalitativně úplně někde jinde než byl po podzimu, takže to zase nebylo tak těžké.

Doznal mančaft nějakých personálních změn v hráčském kádru?

  • Víceméně ano. Přišel Jirka Dlouhý st., Michal Šírl ml., Radek Kalenda, naopak spousta dalších odešla pryč nebo do zaslouženého fotbalového důchodu. V mužstvu jsem také zkoušel několik dorostenců a s klidným svědomím mohu říci, že ani jeden z nich vůbec nezklamal, spíše naopak. Jako vedoucí týmu a pokladník v jedné osobě začal fungovat Robert Bohunický.

Ty sám, když jsi byl osloven v zimní pauze ke kormidlování B-týmu, zvažoval jsi nabídku dlouho? V kuloárech se hovoří o tříletém kontraktu na 36 miliónů EUR.  Můžeš  nám k tomu něco sdělit?

  • Tady musím trochu pozměnit otázku – osloven jsem nebyl, nabídl jsem se sám, protože mi fotbal na Zbraslavi chyběl a protože jsem se už také nemohl na situaci okolo B-mužstva koukat. Co se týká kontraktu – bohužel jsem smluvně vázán mlčením, takže nemohu poskytnout bližší informace. O částce se vyjádřím slovy jednoho z bývalých fotbalistů – ta částka taky nesouhlasí.

Zajímavostí je jistě několikanásobná nominace snad nejstarší obrany v soutěži, které je v součtu téměř 170 let. Přesto však tým inkasoval o polovinu branek méně než v podzimní části a zlepšená defenzíva přinesla body. Zdá se tedy, že sázka na zkušené ostřílené matadory se vyplatila.  Znamená to, že i v budoucnu budeš sázet na osvědčené borce?

  • Zajímavé, že se každý všimne obrany, ale že nikdo nevidí jednu z nejmladších záloh v soutěži… U mě nejde o věk, ale o to, jak se se daný hráč hodí na určitý post. Bohužel, někdy z důvodu absencí museli hrát někteří hráči na místech, kam se nehodí. Ale jak se říká, vše špatné je pro něco dobré – dnes je z krajního obránce výborný střední záložník, který dal mnoho gólů.

V ofenzivní fázi se nám dlouhodobě příliš nedaří. Žádného soupeře tým vyloženě „nepřejede“ a gólové smrště na Zbraslavi nevídáme. Střelecky se častěji dokáže prosadit akorát Kuba Machynek. Čím si to vysvětluješ?

  • Ano, útok nás trápí. Ať tam nastoupil kdokoliv, z nikoho střelec nebyl. Na tom musíme zapracovat. Doby, kdy tady jeden výborný útočník dával branky, jsou asi na čas pryč a náhrada za něj zatím není.

V nadcházející sezóně se z dorostenecké líhně posune několik mladých pušek, dostanou šanci rovnou v A-týmu nebo budou mít příležitost se „otrkat“ v béčku?

  • Nejdříve v A-týmu. Za mě bych je raději viděl v B-týmu. Na jaře už několik z nich za béčko nastoupilo a jak jsem již říkal, vůbec nezklamali, naopak.

Existuje něco, co tě skutečně nepotěšilo či významně rozladilo během jarní části u kormidla béčka?

  • Co mě netěší je naše gólová potence a efektivita – na jeden gól potřebujeme snad 5 šancí a naopak, soupeř nám dá branku snad z každé jeho větší šance, na tom musíme zapracovat. Dále nemám radost z toho, že žádný ze zápasů neodehrála stejná sestava. Hráči a posty se měnili jak na běžícím pásu. Ale co mě opravdu nejvíce netěší jsou vážná zranění kluků, ať už jde o Kubu Greguše, Ondru Bláhu  či Petra Orlovského. Všem jim přeji brzké uzdravení, protože příprava na podzimní sezónu se blíží.

Nesmíme opomenout, že jsi členem fotbalového výboru SK. Jaké týmové plány a klubové vize má strategický mág David Bouček st. pro nadcházející sezónu 2014/2015?

  • Z týmových plánů je to určitě letní příprava na podzimní část, konsolidace kádru a ještě větší zapojení mladých kluků do týmu. Pokud vše vyjde tak jak by mělo, přivítáme v kádru B-mužstva posilu, se kterou se naše hra ještě zvedne. Z toho tedy pramení cíl – po podzimu být do třetího místa.
  • Co se týká klubových vizí – ve čtvrtek byl představen Petrem Mutinou koncept pro přípravky, tak doufám, že se osvědčí. U žáků či dorostenců jsem s fungováním spokojen.

My z tiskového odboru SK Zbraslav i fotbalová veřejnost ti přejeme ať se podaří, co se dařit má a děkujeme za rozhovor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *