B: Vyhoupli jsme se tam, kam patrime

Rozhovor s Robertem Bohunickým, vedoucím zbraslavského B-týmu

Robert Bohunický působí u B-týmu jako vedoucí, avšak dokáže zaskočit i jako hráč. Poctivě se připravuje s týmem a po zápasech v kantýně významně tmelí kolektiv. Jeho náhled na věci kolem fotbalu i jeho roli v něm jsme s ním diskutovali v následujícím rozhovoru.

Roberte, trenér v posledním rozhovoru zmínil, že jsi začal fungovat jako vedoucí B-týmu. Jak jsi se k této nové roli dostal a jak se Ti líbila právě skončená sezóna?   

  • S B-týmem to bylo vždy složité, co se trenérů týče, každou chvíli se něco mění, leckdy si na trenéra musel zahrát i některý z hráčů. Když tento post obsadil David Bouček, ihned mě oslovil s nabídkou stát se vedoucím mužstva, tu jsem přijal a začal jsem poskytovat určitý servis jak mužstvu, tak Davidovi. Sezóna? Po rozpačité první části, kdy jsme byli hodně vzadu, jsme v druhé polovině zabrali a vyhoupli jsme se tam, kam patříme. Tedy jsem velmi spokojen. Mužstvu snad pomohla i slíbená motivace ve formě sponzorství rozlučky, kterou si tým vybojoval a kterou si plnými doušky užil. Za to patří dík Frantovi Kozlovi, který se vsadil, prohrál, ale s grácií sobě vlastní nás pak skvěle pohostil.

V kronice dob nedávných se o Tobě hovoří jako o obávaném střelci, uvidíme Tě ještě na zbraslavském pažitu prohánět soupeřovy obrany?

  • Je pravdou, že se mi podařil vsítit při přípravném utkání, nebojím se říct, „parádní“ gól z penalty. Myslím však, že to je na dlouhou dobu poslední střela, kterou jsem vyslal na branku soupeře. Naštěstí máme v kádru dost hráčů a tak mi nástup na plac nehrozí. Ale na druhou stranu nikdy neříkej nikdy…

Občas Tě můžeme vidět i v roli významného tmeliče kolektivu. Mohl bys zmínit nějakou pikantní úsměvnou historku z kabiny?

  • Upřímně, kdybych si na nějakou pikantní historku vzpomněl, pak bych ji určitě neventiloval. Pravdou je, že chceme, aby kluci po zápase ihned neutekli k domovu, ale aby poseděli na hřišti všichni společně, čímž se náš kolektiv tmelí. A to je velmi dobře!

V kuloárech se hovoří, že za B-týmem stojí silná finanční skupina WITT&Kozel, která do týmu investuje nemalé částky, co je na tom pravdy?

  • No jasně, že jo. Jsme již téměř profesionální, řešíme platy trenéra, vedoucího mužstva, sem tam nějaké ty přestupy a prémie hráčům za dobře odvedený výkon na hřišti. Rozpočet na tuto sezonu teprve ladíme s realizačním týmem podle jeho požadavků. A teď vážně. Jsou to fámy, které vznikají tím, že jsou v týmu včetně mě 4 zaměstnanci společnosti WITT Praha, a ty samozřejmě platím, ale ne za výkony na hřišti, ale za výkony v práci. Je pravda, že jsem, řekněme, „umožnil“ přestup Marka. Jinak platím pokuty jako každý druhý, a když mi nestačí na účet za jídlo po zápase, tak jej doplatím. V tom nespatřuji nějak závratný přínos. Franta nám zaplatil rozlučku, protože ji slíbil za umístění, čehož jsme dosáhli a slovo splnil. Jsem však i správcem týmové pokladny a drábem při vybírání pokut. O mém červeném notýsku již kolují legendy, mám jej pořád i na tréninku a žádný prohřešek mi neunikne, neboť jej ihned zapíšu.

Trenér zmiňoval posily do béčka a smělé plány v příští sezóně. Neobáváš se tak trošku tlaku na tým, který může vzniknout při plnění cílů, zejména mladší by pak mohli mít svázané nohy na hřišti?

  • Vůbec ne. Kluci z dorostu již delší dobu hrají nejen za B, ale i za A. Můžu s jistotou říct, že na hřišti odvádějí perfektní výkon, bez respektu z protihráčů. Rozhodně nemají svázané nohy, proto se o budoucnost nemusíme obávat, budou-li chodit hrát. Když už o nich mluvíme tak musím zmínit můj velmi příjemný pocit z těchto mladíků. V dnešní době nepotkávám moc takhle slušných kluků, jako je tomu na Zbraslavi u fotbalu. Mimo trávník jim nechybí slušnost, úcta, skromnost a spousta dalších dobrých vlastností. Zřejmě dobrý oddíl SK Chvojkovice Brod…
  • Myslím, že se v B-týmu sešla dobrá parta dobrých kluků, kteří se chtějí pobavit při fotbale a udělat si žízeň.

Existuje něco, s čím jsi značně nespokojen v rámci působení ve fotbale?

  • Určitě jsou věci, které se mi nelíbí, ale nechci o nich mluvit, chci je řešit.

Jak se Ti líbí zázemí klubu? Existuje něco, co bys změnil mít tu pravomoc?

  • Zázemí klubu je v celku dobré, i když již poněkud starší. Změny by to chtělo, ale na ty nejdřív musíme mít peníze. Je to stejné jako všude jinde – ambice by tu byly (tedy to, co by se mohlo, nebo spíše mělo změnit), ale kondice (penízky) máme jen na něco.

Nechystáš se na nějakou roli ve fotbalovém vedení SK? Přijal bys ji, pokud by Ti byla nabídnuta?   

  • Ve fotbalovém vedení ne, v klubu ano. Již byla nabídnuta, již jsem ji přijal a byl jsem zvolen na VH. Jsem tedy členem výboru klubu se zodpovědností za naši klubovou hospodu.

Jistě jsi sledoval fotbalové mistrovství světa, co Tě zaujalo?

  • Samozřejmě, že jsem některé zápasy sledoval, jak mi to umožňoval čas. Bylo mi docela líto Brazilců při zápase s Německem. Nelíbil se mi výkon některých rozhodčích zejména nepotrestaný, podle mého názoru, zákeřný a likvidační faul na Neymara.

My z tiskového odboru SK Zbraslav i fotbalová veřejnost Ti přejeme ať se podaří, co se dařit má a děkujeme za rozhovor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *