U7: Proc je lepsi behat po spickach i v novem roce

Jak se za podzimní sezónou předpřípravky ohlíží hlavní trenér Jiří Valach? Požádali jsme ho o hodnocení: „Je úžasné být při tom, když se děti rozvíjejí, když rozkvétají pod rukama. I přes snížení počtu tréninků v zimním období je za dobu trénování v tělocvičně zřejmý pokrok, který děti při ovládání míče udělaly.

DSC_2301

Cíleně nechci vyzdvihovat jednotlivce, protože každé dítě je jiné (stejně jako my dospělí) a má své vlastní tempo učení. Proto je pro někoho přejití lavičky s míčem u nohy ohromným pokrokem, zatímco pro jiného je to samozřejmá věc a zkouší si při tom některé další dovednosti. I my trenéři se učíme postupně novým trenérským dovednostem a hrám, které pomáhají děti vést zábavnou formou k cíli, který je stanoven v naší dětské fotbalové koncepci. Moc rádi bychom se od rodičů dozvěděli, jaké pokroky vidí u svých dětí oni. Rodiče mohou psát e-maily, telefonovat nebo si nás, trenéry, vzít stranou a říci nám své postřehy a podněty.

Velmi také oceňujeme úsilí rodičů o dopravu dětí na trénink včas, víme, že třetí hodina je velmi časná a pro dost rodičů je to překážkou pro to, aby jejich děti na tréninky do tělocvičny chodily. Další velký dík patří také rodičům a to za pochopení, že jejich přítomnost při tréninku v tělocvičně je pro mnoho dětí rušivá a odvádí dětskou pozornost od nás, trenérů, k nim – k rodičům. Proto jsme požádali rodiče, aby čekali mimo tělocvičnu a na výkonech dětí je to vidět!

Ale zpátky k dětem – je na nich vidět, že jim míč u nohy již není cizí, že si dovolí při vedení míče zvednout hlavu, že si dovolí s míčem za pohybu měnit směr chůze či běhu. Děti se též naučily běhat více po špičkách než po patách a co je stejně důležité – dokáží vysvětlit proč je lepší běhat po špičkách než po patách. Věříme, že se nejpozději na konci školního roku sami děti přihlásí do vyšších ročníků zbraslavské přípravky, protože budou cítit, že na to mají.

Závěrem chci poděkovat všem spolutrenérům – Hance, Honzovi a Matějovi, vedení SK Zbraslav a Petrovi za organizační a pracovní zázemí.

Za tým předpřípravky přeji vše dobré v roce 2015″

 Jirka Valach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *