MZ: Ze zaveru sezony

19. kolo  – sobota 23.05.2015 – 10,00 – ZBRASLAV  MŽ : ÚJEZD NAD LESY  4:1  (1:1)

• SESTAVA:  Sofron – UHLÍŘ/HOŠEK/POLÁČEK – MIXA/DUFEK/WEGMANN – WAIZ  (BOHATEC, MECERA, SMEJKAL)
  • GÓLY:  1x WAIZ, 1x Mixa , 1x Dufek , 1x Wegmann

Do zápasu jsme nastoupili velmi aktivně a Michal Mixa hned v úvodu rozezvonil tyč a velmi živě vzbudil vzpomínky na minulý zápas s Vltavínem. Naštěstí se celkový průběh výrazně lišil v jednom podstatném bodu – v proměňování šancí, ale to jsme na začátku zápasu netušili. V prvním poločase hrál soupeř bez možnosti střídání. Nám se dařilo jeho akce pokrývat ještě v zárodku aktivním napadáním a co prošlo, s tím si dokázala naše obrana v čela s Matyášem poradit. První branku zápasu vstřelil Filip Waiz, ale přes několik nadějných závarů se náskok nepodařilo navýšit. Na konci poločasu nás soupeř potrestal za špatný výkop proměněným trestným kopem z poloviny hříště!!!!!  A tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Do druhé poloviny nasadil soupeř 3 nové hráče a změnil i brankáře. My jsme žádnou změnu neudělali, ale vypadalo to, že i u nás na hřiště vešlo jiné mužstvo – sebevědomé, dravé a s úmyslem konečně ukončit tu černou sérii bez výhry. Zejména Michala bylo plné hřiště a svým zápalem strhl i ten zbytek a svůj výkon korunoval brankou na 2:1. A když se pak po jeho průniku trefil i Lukáš Dufek vypadalo to velmi nadějně. Nutno říci, že za celou druhou polovinu jsme soupeře prakticky nepustili k naší brance. Poslední branku utkání vstřelil Tomáš W. (ještě předtím mu nebyla jedna uznána pro offside). Poslední střelu zápasu měl soupeř a skončila vyraženým dechem našeho kapitána, který se do ní vrhl, aby soupeři zabránil skórovat. Krásná ukázka zápalu s jakým naši hráči hráli. No a vítězný pokřik po výhře nesměl chybět, byť jeho text jsme už skoro zapomněli… jen škoda, že jsme takto úspěšní nebyli na jaře vícekrát.

20. kolo  – sobota 30.05.2015 – 9,00 –VRŠOVICE : ZBRASLAV  MŽ 16:0  (10:0)

• SESTAVA:  Sofron – UHLÍŘ/HOŠEK/POLÁČEK – MECERA/MIXA/CIHHART – BOHATEC  (SMEJKAL)

Vzhledem ke školám v přírodě jsme na zápas proti prvnímu vyrazili v hodně kombinované sestavě, která byla výrazně doplněna hráči MINI 10, bez nichž bychom neměli vůbec šanci hrát. Výsledek 16:0 pro domácí je dle průběhu a počtu šancí ještě lichotivý, protože utkání mělo jednoznačný průběh a plno šancí odvrátila naše statečná obrana a také výborně chytající Dominik. Kluci v útoku to měli velmi těžké, ale i oni si několik šancí vytvořili a s nulou jsme odjíždět nemuseli, ale musíme sportovně uznat, že soupeř nás přehrával skoro celé utkání.

21. kolo  – pátek 05.06.2015 – 17,00 – MOTORLET C : ZBRASLAV MŽ 5:0  (5:0)

• SESTAVA :  Sofron – UHLÍŘ/HOŠEK/BUŘIL – TKACH/DUFEK/WEGMANN – WAIZ  (BOHATEC, MECERA, SÝKORA )

Zápas se hrál ve velikém vedru, navíc příjezd některých našich hráčů komplikoval návrat ze škol v přírodě, nicméně se nám sestavu podařilo dát dohromady a i včas se dostavit na hřiště do Řeporyjí. V prvním poločase nás soupeř přehrával hlavně po stranách, nám vázla kombinace a po hříchu první střelu vyslal až po 28 minutách hry Vláďa… To již soupeř vedl 4:0 a do poločasu přidal ještě jeden gól. Ve druhém poločase po našem přechodu na systém 2-3-2 bylo nejvíce živo uprostřed hřiště, ale více práce měl Dominik než brankář soupeře. Bohužel jsme naše šance na skórování nevyužili, a tak utkání skončilo výhrou soupeře 5:0, protože Dominik i přes krvácení z nosu branku ve druhém poločase nedostal.

22. kolo – pátek 12.06.2015 – 18,00 – ZBRASLAV MŽ : TŘEBORADICE  10:1

• SESTAVA:  Sofron – UHLÍŘ/HOŠEK/BUŘIL – TKACH/DUFEK/WEGMANN – WAIZ  (BOHATEC, MECERA, SÝKORA, MIXA, CARZOLI, POLÁČEK )
  • GÓLY: 3x Dufek, 2x Tkach, 1x Poláček, Sýkora, Waiz, Mixa, Uhlíř

Soupeř dorazil v hodně prořídlé sestavě a podle prvního náporu bylo jen otázkou času, kdy se naše sestava prosadí. Nakonec první branku vstřelil Matěj Poláček, a tím z nás spadl ten balvan. Do poločasu se prosadil ještě i Lukáš Dufek a i Adam Sýkora, ale počet střel, které soupeřův brankář dokázal zlikvidovat, byl podstatně větší, takže částečná spokojenost s výsledkem při odchodu do šaten byla, ale bylo třeba se hodně zlepšit v zakončení. Do druhé půle dostali kluci bojový úkol vstřelit 3 branky v prvních 5 minutách a nastřílet za poločas 2x více branek než v prvním poločase a oba úkoly splnili a zápas si po dlouhé době opět užívali, byť posledních 10 minut bylo vidět, jak chce každý banku dát sám. Ve druhém poločase přidali 2 branky Vláďa a Lukáš Dufek, jednu přidal Michal Mixa i střelec jara Filip Waiz a poslední branku zápasu na 10:1 vstřelil Lukáš Uhlíř.