Minipripravka: Hodnoceni sezony 2014-2015

DSC_7309 1

V prvé řadě chci vyjmenovat všechny hráče, kteří začali trénovat fotbal za SK Zbraslav v této sezoně v týmu předpřípravky. Za několik let to může být milá a užitečná připomínka začátků úspěšného reprezentanta České republiky. Tak tedy podle abecedy:

Adam Bolardt, Lukáš Bohatec, Lukáš Cahlík, Honza Čapek, Jakub Čihák, Jáchym Doležal, Daniel Hubytsky, Jan Chvojka, Matěj Jaroš, Matouš Junek, Ondřej Jupa, Tobiáš Kamarád, Michael Krajčík, Jiří Kruška, Kryštof Kubíček, David Lášek, Patrik Marek, Michal Novotný, Tomáš Novotný, Radim Novoveský, Maxmilian Ott, Miky Peške, Antonín Petráš, Matěj Petráš, Vašek Rousek, Filip Rubeš, Tereza Rybická, Pavel Sýkora, Zdeněk Štefek, Vašek Tauber, Radovan Vlček, Vašek Vrecion, Alex Žižka.

Všichni kluci i holky chodily pravidelně na tréninky, a přestože se někteří se potýkali s úrazy a chorobami, vždy po uzdravení našli cestu zpět. Během celého roku se naučili spoustu fotbalových, ale i nefotbalových dovedností. Z těch fotbalových vyjmenujme například běhání s míčem tak, aby míč zůstával u nohy a žádný protihráč ho nemohl sebrat, proti tomu jsme trénovali také ukopávání míče soupeři. Další dovedností bylo obehrávání živých i neživých překážek a střelba. Třešinkou na dortu pak byly patičky, hlavičky, kolínka a jiné fotbalové fígle. Důležitý byl i trénink bez míče, jako koordinace pohybů, rychlé starty, obratnost, rovnováha a tak podobně.

Z nefotbalových dovedností chci zdůraznit pravidelnou a včasnou docházku na trénink za každého počasí – každému se někdy nechce na trénink jít, důležité ale je si uvědomit, že fotbal je týmová hra a že když nepřijdu, tak tím oslabím svůj tým. Děti tedy posilovaly svou disciplínu. Dále se učily spolupráci v týmu a nalezení své role v týmu – někdo je útočněji založený, jiný je spíš obranář. Samy také postupně přicházely na to, v čem jsou dobří a co jim jde a posilovali tak své sebevědomí. No a velmi dobře se naučily respektovat autoritu nás, trenérů a to prosím pěkně bez křiku a nadávek!

Některé z dětí udělaly za ten rok takový pokrok, že mohou směle postoupit ke starším kamarádům a dále prohlubovat svůj fotbalový um. Vítáni jsou však i tací, kteří jsou šikovnější na jiné oblasti než je fotbal, ale mají chuť si s námi venku na hřišti zaběhat a zablbnout.

Závěrem chci pogratulovat všem našim svěřencům, jak za ten rok fotbalově i osobnostně vyrostli a poděkovat jejich rodičům za trpělivost a pochopení pro některé organizační nedostatky. Z jejich reakcí je však zřejmé, že tyto nedostatky nepřevažují nad radostí z pohybu, ze smíchu a zanícením jejich ratolestí.

Do nového fotbalového roku přijdeme s několika novinkami, uvidíme, jak se osvědčí. Těšíme se na vás, kluci a holky. Za trenérský tým mini přípravky, tj. za Hanku Burianovou, Honzu Adámka a Matěje Sedláčka vám krásné a příjemné prázdniny přeje hlavní trenér mini přípravky Jirka Valach.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *