Článek pro Zbraslavské noviny

Pod zručským zámkem fotbalová radost

beauty1974rajce.net

„Schází se na vlakovém nádraží ve Z….. Je jich zhruba deset, zevlují, kouří a perou se. Tráví zde několik dnů týdně. Zejména pak víkendy. Místní je tu snadno poznají,“ volně převzato z DNES, srpen 2019.

Schází se ve fotbalovém areálu na Zbraslavi. Je jich celkem více jak sto, sportují, baví se a hrají fotbal. Takto tráví také několik dnů v týdnu, i víkendy. I místní je zde snadno poznají – přicházejí v mikinách, tričkách se znakem SK Zbraslav.

Na sedmdesát těchto mladých fotbalistů a fotbalistek si v předposledním prázdninovém týdnu dalo dostaveníčko na fotbalových hřištích ve Zruči nad Sázavou, přímo pod místním zámkem. Zúčastnili se zde fotbalového soustředění. Denní program byl doslova našlápnutý. Po probuzení rychlý přesun od chatiček na hřiště, a zde ranní rozcvičení. A přes den tréninky s míčem, různé hry a soutěže, chutná krmě a odpočinek, ale kdeže dítě moc odpočinku nepotřebuje. Takže když vysvitlo slunce hurá do bazénu v areálu tábora. A také hodně zápasů s místními kluky i se soupeři z blízkého okolí. Prostě hodně fotbalu. V přípravkové kategorii kluci a holčina dokonce nastupovali na svůj turnaj se znělkou Ligy mistrů. Vlastní zápasy pak měly vysoké nasazení a bojovnost, ale i fair play ducha.

Došlo také na výšlap do lesa se sběrem hub – košíček se přinesl, a smaženice pro trenéry byla. A pro děti byly přichystány buřty, které si opekli na závěrečném táboráku. Dorostenci připravili hudební produkci, ne sice živou, ale trampskou muziku starých časů nás pamětníků. Takže se i zazpívalo a klukům poděkovalo za toto příjemné překvapení. Sluší se připomenout, že trenéři poděkovali i třem maminkám-účastnicím soustředění za perfektní práci, ať už jako zdravotnice, proviantní šéfka či kustodka. Předali jim květiny a děti upřímně zatleskali. „ Podařilo se nám vybrat hezké a účelné místo na soustředění. Je to nedaleko od Prahy, dvě travnatá hřiště, dobré další zázemí – ubytování i stravování. Hezká příroda. Byli jsme spokojeni,“ vyhodnotil soustředění Tomáš Bohatec, hlavní organizátor akce. Prostě pod zručským zámkem děti strávili krásný týden, užili si zábavy a fotbalové radosti. Tak příští rok na shledanou, snad i s návštěvou zámku.

Jaromír Jarůšek, trenér SK Zbraslav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *