MZ: Utkani plne krasnych branek i jednoho nestesti

FC Háje vs SK Zbraslav 3:11 (1:4)

• Branky:  Drobílek (2., 25., 30., 36., 37.), Dufek (31.), Kaštil (40., 43., 48., 60., 68.)
  • Sestava: Vrecion (Mecera) – Hrubý (Vodička), Uhlíř – Hošek (Dufek), Drobílek, Kessler, Mandlík (Tkach) – Kaštil

Do utkání jsme nastupovali s vědomím, že když zápas vyhrajeme, tak v turnaji (zimní liga na Hájích) skončíme na krásném 3. místě (při účasti ligových a přeborových jsme v takový úspěch ani nedoufali). Klukům jsme kladli na srdce kombinační hru, náročný styl hry (napadání u soupeřovy branky a při získávání míčů rychlé zakončení!!!).
Kluci úkol zvládli na jedničku, hned ve 2. minutě Kašťa vysunul Drobase za obranu a ujali jsme se vedení 1:0. Soupeř (přeborové mužstvo) byl touto brankou opařen a těžce se vracel do utkání. Hráčům Hájů jsme pomohli sami k vrácení do utkání, když v 10. minutě jsme nezískali míč u autové čáry a hráč Hájů nefotbalově nakopl míč vysoko do nebes směřující na naší svatyni, kde Vojta míč podskočil a Háje šťastně srovnali na 1:1. Ale tento srovnávací gól jakoby zdravě naštval naše hráče a Háje jsme již do ničeho nepustili, ba naopak zasypali jsme jejich branku několika střelami a častými úniky (nájezdy) na brankáře, z čehož vyplynuly další krásné branky a poločas jsme dohráli na skóre 4:1!!
Do druhého poločasu jsme klukům řekli, ať se ještě více tlačí do zakončení a více hrají odpovědně dozadu. Bohužel se ještě musíme zmínit o neštěstí v prvním poločase, kdy Šimi nešťastně upadl na ruku a byl převezen do nemocnice – kde nám bylo oznámeno zlomení ruky – celý tým mladších žáků mu přeje brzké uzdravení!!!
Zpět k fotbalu: Kluci do druhého poločasu vlítli s chutí a hned po dvou minutách bylo skóre 6:1!! S tímto náskokem v zádech jsme kluky nabádali k větší, ač někdy riskantní kombinaci a kluci si druhý poločas náležitě herně užili. Cvičení z tréninků na zakončení se přemítla i do utkání a po krásných kombinacích a brankách jsme směřovali za tíženým vítězstvím. I když jsme v druhém poločase 2x inkasovali, tak Fanda v brance odvedl velmi dobrý výkon. Vítězství 11:3 je pro nás velice důležité, jelikož jsme si dokázali, že góly dávat umíme a do mistrovského utkání jdeme se zdravým sebevědomím.
Chlapcům děkujeme za krásné celkové 3. místo (pohár bude k vidění v restauraci na Slavoji) za výborné reprezentování klubu SK Zbraslav během celé zimní přípravy.
Klukům za dnešní výkon děkujeme, i když tam byly chyby, ale na nich zapracujeme. Věříme, že do mistráků budeme ještě silnější!!! Jen tak dál…

1. michael zizka

rád bych jsem podotknul že SK Zbraslav hrála turnaj s ročníky 2001?2002 a 2003 tudíž si myslím že i tyto výsledky jsou příslibem do další spolupráce s týmem,díky