Special: Rozhovor se Zdenkem Trkovskym

Trky ví, že ani modlení, ani teorie pravděpodobnosti nic nevyřeší a říká: „MOŽNÁ NASTOUPÍM V ÚTOKU.“

Zdeněk Trkovský (25) během své fotbalové kariéry oblékal už i brankářské rukavice. Byl jedním z pilířů týmu, který v minulé sezoně vybojoval postup do přeboru. V něm pravidelně nastupuje na místě stopera a je stálicí zbraslavské obrany. Čerstvě jsme se ale doslechli, že se snad má objevit v útoku…

Co je na tom pravdy, Zdeňku?

Už jsem to trenérovi navrhoval několikrát, ale zatím mě nevyslyšel. Ale je pravda, že po těch dvou vlastních gólech by se to nabízelo, že bych se třeba trefil i do soupeřovy brány. A Čína by si taky určitě oddechl, že nejsem v jeho blízkosti. :-)

Po výsledkově optimistickém podzimu se Zbraslavi vstup do jarních odvet zatím příliš nepovedl. V čem vidíš příčiny?

  • Na první pohled je jasné, že chybí Míra Král a jeho góly. Ale není to jen o Mírovi. Máme spoustu zraněných a nemocných hráčů, a to se projevuje na tréninkové morálce a bez trénování se přebor hrát nedá.

 Je z toho nějaké východisko?

  • Trénink, trénink, trénink! To je základ. Brzy už snad budeme trénovat na trávě, tak věřím, že naše výkony půjdou nahoru.

Takže se nemusíme dávat na modlení?

  • Ostatní ať se klidně modlí, na to já nejsem. Ale trochu toho fotbalového štěstíčka by se nám hodilo.

Nezdá se ti tabulka po dosavadních jarních výsledcích hodně našlapaná?

  • Střed tabulky byl našlapaný už po podzimu. Teď dokonce je snad osm týmů v rozestupu pouhých tří bodů. Ale je před námi ještě 12 zápasů, takže tabulka se může ještě hodně změnit.

Studuješ na vysoké škole ekonomiku, můžeme použít na zamotanou soutěž nějakou teorii pravděpodobnosti nebo jiný matematický fígl a odhadnout její další průběh?

  • Nedíval bych se na to nijak složitě. Samozřejmě by se dala udělat spousta prognóz, hypotéz či analýz až po obyčejný průzkum veřejného mínění… Rozhodovat se ale bude stejně na hřišti. Fotbalová matematika je jednoduchá. Vystačil bych si s obyčejným sčítáním bodů. Výhra = 3 body. Remíza = 1 bod. Prohra = 0 bodů. Kdo jich posbírá nejvíce, tak vyhraje.

Jak relaxuješ po vyhraném a jak po prohraném zápase? Je v tom rozdíl?

  • Ani tak nejde o to, jestli se vyhraje nebo prohraje, ale spíš jak moc si zaběhám. Někdy jsem rád, že po konečném hvizdu dojdu do kabiny, tak to pak musím hodně odpočívat. Nejlepší asi je dobré jídlo a dlouhý spánek. Některé zápasy pro mě zase tolik fyzicky náročné nejsou, to pak ani moc relaxovat nepotřebuji a mohu si dát druhé kolo, třeba hodinu squashe. Ale je pravda, že poslední dobou platí spíše to první…

Sázíš někdy na sportovní výsledky? Jaký kurz bys dal na Zbraslav vs. Uhelky?

  • Občas si vsadím, ale moje úspěšnost není moc dobrá. Zbraslav vs. Uhelné sklady může být pro sázkaře asi nevyzpytatelný zápas. Ani jednomu týmu se nijak zvlášť nedaří a oběma by se výhra hodila jako sůl. Který tým se chytne a nastartuje vítěznou sérii? Toť otázka. Já dávám jasnou jedničku. Už jen proto, že možná nastoupím v útoku. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *