MZ: Prvni jarni kolo

SK Zbraslav mladší žáci – TJ Kyje 2:1 (1:1)

  • Sestava: Vrecion (Mecera) – Kessler (Uhlíř), Vodička (Smejkal) – Hošek (Dufek), Macík, Čumpelík (Černý), Drobílek (Mandlík) – Kaštil (Tkach)
  • Branky: Kaštil (22.), Čumpelík (69.)
  • fotky ze zápasu

Po dlouhé zimní přípravě konečně přišlo první mistrovské utkání a na klucích ta dlouhá bezzápasová pauza byla hodně vidět. Klukům jsme před utkáním kladli na srdce, aby hráli co nejjednodušeji a co nejčastěji se dostávali do zakončení!!!!
Kluci k utkání přistoupili odhodláni, ale nutno říci, že i trošičku s respektem k soupeři a to bylo hodně vidět. Kyje přijely jasně s defenzivní taktikou, sporadicky se dostávaly k naší brance, spíše hrály jak se říká prešovský beton!!! Naši kluci v prvním poločase Kyje jasně přehrávali a dostávali se do nespočet gólových příležitostí – bohužel dnes skvěle zachytal brankář Kyjí, který chytil takovým osm jasných branek. I přes tento nadstandardní výkon hostujícího brankáře jsme se dostali ve 22. minutě do vedení – po krásné kombinaci středem hřiště a pohotovém zakončení Kašťana – 1:0!!!! I nadále jsme soupeře válcovali útočnou hrou, ale Kyje dokázaly v poslední minutě prvního poločasu po rohovém kopu vyrovnat – 1:1!!!
O poločase do kabiny vlétla smršť – jelikož místo toho, aby jsme vedli 6:1, tak utkání bylo nerozhodně a kluci si nevěděli s Kyjemi rady. Více jsme kladli na důraz v osobních soubojích, více na zakončování a hlavně více na kombinační hře (dnešní utkání kluci nehráli jako tým, ale sami na sebe – a to je špatně).
Do druhého poločasu kluci vlítli. Bylo na nich vidět odhodlání zvítězit, ale čím víc chtěli, tím více je svazovala nohy nervozita a střely na branku lítaly pánu bohu do oken. Během druhého poločasu se ale i ukazovaly silné kombinace po křídelních prostorech, ale branka ne a ne přijít. Až v předposlední minutě utkání utekl Drobas a hostující obránce hasil na poslední chvíli skluzem ve vlastním vápně = penalta. Odpovědnost vzal na sebe Čumpa a utkání rozhodl 2:1!!!!
Na první utkání v jarní části to nebylo vůbec špatné, ale víme o našich nedostatcích, na kterých musíme zamakat, aby se to v dalších utkání už neopakovalo.
Další utkání nás čeká v neděli s Měcholupy a věřím, že kluci zápas zvládnou a protrhnou dnešní střeleckou smůlu… Kluci děkujeme za cenné vítězství a zbraslavské srdíčko!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *