Special: Rozhovor s Martinem Novakem

Jsme v pozici raněného zvířete, což může být občas výhoda, ale JE NÁS JAKO DO MARIÁŠE.

Martin Novák je jarním nováčkem v našem dresu. Než přišel v zimě na Zbraslav, poskládal už zajímavou mozaiku ze znaků klubů, ve kterých hrál. V dorostech to byla Slavie, Viktorie Žižkov a Meteor, v 18ti letech šel hrát do Unionu Cheb (3. liga), potom do FC Senec (slovenská Corgoň liga), zpátky do Česka do Baníku Sokolov (2. liga), do béčka Viktorky Žižkov B (tenkrát 3. liga). Jenže pak přišlo zranění a operace kolene… Po roční pauze se Martin vrátil k fotbalu v Nuslích, hrál i za Bílou Horu, Roudnici nad Labem (3. liga) a ještě nedávno v Blšanech. „Tam jsem byl rád, ale shořelo to na neplnění dohody, kterou jsme měli…“, říká Martin, který se o případném angažmá na Zbraslavi začal bavit s bývalým spoluhráčem Standou Sádovským.

  • … a v lednu tohoto roku jsme se s panem Kudrnou dohodli zatím na hostování do léta.

Zbraslav byla úspěšným nováčkem přeboru. Po podzimu přezimovala v polovině tabulky. Start do jara sis ale, Martine, určitě představoval jinak. Zatím jediný bodík za remízu na Motorletu a jinak šňůra porážek…

  • Bohužel to na jaře vypadá „lehce“ jinak. Už od začátku jarní části dostáváme spousty branek po vlastních chybách. To je asi hlavní problém vedle toho, že nás je teď spíše jako do mariáše. Karta se snad ještě otočí, protože by byla škoda, aby Zbraslav hrála znovu jen 1. A třídu.

Všude se mluví a píše o tom, že tým má hodně zraněných hráčů. Navíc do zahraničí odešel Míra Král. Ten se jen tak nevrátí, ale s marody by mohl být výhled radostnější. Kdy tedy začne Zbraslav vyhrávat?

  • S Mírou už tady asi nikdo nepočítá, i když by ho všichni uvítali… Vyhrávat začneme, teď je série opravdu tragická, to se ale musí zákonitě otočit… Bohužel s marody to nevypadá vůbec dobře, jsou to zranění na dlouhou dobu, utržený sval a plastika kolene nejsou záležitostí na dny, ale na měsíce. Čekání na výhru, doufám, tak dlouho trvat nebude…

V posledním mistrovském zápase v Třeboradicích to už výsledkově nevypadalo úplně špatně. Sahali jste po bodu. Svítá na lepší časy?

  • Nezbývá než doufat. Hra byla už daleko lepší, ale musíme se vyvarovat individuálních chyb, nebo je alespoň omezit a dát více branek než soupeř. Myslím, že hodně pomohlo, že jsme hráli na 4 obránce.

Co nás v přeboru čeká dál? Boj o záchranu nebo se karta otočí a soutěž si zase začnete užívat?

  • Věřím, že se otočí a všechny ty řeči rádoby trenérů, kteří nás haní u piva, skončí… Kdy to bude, říct nemůžu, ale snad velmi brzy.

V přípravě jsi nastupoval v záloze, v posledních kolech tě vidíme na místě stopera. Na kterém postu se cítíš lépe?

  • Určitě v záloze, ale bohužel je zatím situace taková, že musíme posty měnit.

I laik pozná, že tvá kopací technika je tvou chloubou. Kromě nějakého přímého volného kopu ale používáš jedovatou levačku spíše na odkopy a dlouhé pasy spoluhráčům. Proč se nedostáváš častěji ke střele? Dočkáme se od tebe v neděli konečně gólu?

  • Finální fáze nám celkově dělá problém. A nejsem typ hráče, který projde přes 4-5 hráčů jako nůž máslem. Jestli dám gól já nebo někdo jiný, to je mi teď jedno. Hlavní je, abychom už konečně vyhráli!

Přijdou všechny body už v zápase s Tempem?

  • Budeme se snažit. Jsme teď v pozici raněného zvířete, což je občas i výhoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *