Special: Rozhovor s Jirkou Dlouhym

GLADIÁTOR SE PROJEL S MAJÁČKEM

Obránce Jirka Dlouhý (21) je spíše znám pod svou přezdívkou Chorche. Kde jsi k ní, Jirko, přišel?

  • Tahle přezdívka vznikla v době, když jsem přišel na Zbraslav jako úplný nováček v roce 2011 a měli jsme absolvovat soustředění v Mýtě. Původně jsem měl být na pokoji s mladýma jako je Muťa, Kocour a Káďa, ale na poslední chvíli se to nějak proházelo a já skončil na pokoji s Machym, Standou a Sedym. Měl jsem přezdívku George, ale ta se nějak nelíbila. Během jednoho volna odpoledne jsme se bavili tak nějak asi o všem a padlo jméno závodníka MotoGP Jorgeho Lorenza a od té doby je tady Chorche.

V průběhu podzimu jsi odešel do mateřského klubu. Bylo to tím, že jsi neměl místo a chtěl si hrát, nebo domov zavolal a pomáhal si zachraňovat svůj bývalý tým?

  • Já jsem vlastně na hostování na Zbraslavi, takže se jen moje hostování zrušilo, ale ano, odešel jsem. Asi po šesti zápasech jsem opustil Zbraslav. Můj mateřský klub je v městské části Liberce, ve Vratislavicích nad Nisou. Určitě to nebylo tím, že jsem nehrál, myslím, že si spousta lidí pamatuje, když jsem ještě v I.A třídě jezdil se Slavojem na každý zápas a byl jsem na lavičce, i když jsem nemohl hrát kvůli tříselné kýle. Podstatné pro mě bylo, že jsem byl s partou alespoň jako podpora. Domů jsem šel hlavně pomoct klukům. Snažili se mě přesvědčit celé léto, a potom, co se k prosbě přidal i táta, který začal dělat předsedu fotbalu, a já viděl, jak je ze všeho vyřízen, jsem prostě musel, ale rozhodování bylo těžké.

Teď zavolala Zbraslav a pomáháš zachraňovat v soutěži Slavoj.

  • Takhle bych to určitě neviděl. Už když jsem odcházel, věděl jsem, že chci na jaře zpět na Zbraslav. Slíbil jsem doma podzim, a tak se stalo. Od zimní přípravy už jsem byl zpět na Zbraslavi a v té době se navíc ani omylem nepočítalo s tím, že bude tolik zraněných hráčů a že se nám začátek jarní sezóny nepovede.

Máš postavu gladiátora. A když Jarda Kudrna stavěl šiky na záchranu přeboru, asi dobře věděl, kam sáhnout…

  • Nevím, jestli kouč vybírá podle muskulatury, ale ramena mám od narození a dobře se mi tvoří svalovina. Z vyprávění mamky se na mě prý chodily dívat sestřičky v porodnici a říkaly: „Ukažte nám toho vašeho Schwarzeneggera“ :-) Do posilovny jsem začal chodit v šestnácti letech kvůli problémům se zády a zůstalo mi to doteď. Pět let zpět jsem byl chrastítko…

Prý jsi dostal do posilovny i Štigyho?

  • To jo, ale potom mi tři dny posílal výhružné SMS… :-)

Přesto, že jsi na fotbal až nadstandardně dobře stavěný, nedávno tě ze hřiště odvážela sanitka… Co přesně se stalo?

  • Vypadalo to na nevinný hlavičkový souboj, ale připadal jsem si jak boxer, co dostal na bradu. Viděl jsem to až na videu, dostal jsem na spánek, nejspíš ramenem. Věděl jsem, už když jsem se rozbíhal, že to bude tvrdé a že to mám dál, ale nemohl jsem ten souboj vypustit, protože jsem nevěděl, jaká je situace za mnou. Jak se říká, že to měl někdo na dlouhou nohu, já šel na dlouhou hlavu, hlavně abych odehrál balón. Ale dostal jsem K.O.  Alespoň jsem se projel s majáčkem :-)

Skončilo to otřesem mozku. Kdo viděl tvůj pád, musí dodat, že naštěstí jen otřesem mozku…

  • Stálo mě to akorát týden na Ibalginu.

Už jsi úplně fit. To je fajn. Tak přejeme hlavně zdraví a celému týmu klidnější plavbu přeborem.

  • Díky. Doufám, že už to bude jen lepší a další zranění kluci se začnou vracet na trávník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *