Special: Rozhovor s Fandou Kocourkem

JEŠTĚ TO BUDE PĚKNÁ HONIČKA

František Kocourek (22) přišel na Zbraslav v půlce sezony 2010/2011 z Kunratic. Tam získával první ostruhy mezi dospělými už v 17 letech. A podle vlastních slov mu chvíli trvalo, než si přivykl na chlapský fotbal… Musel si zvykat na taktiku a jiný level osobních soubojů. Na Zbraslav, ač velmi mlád, již přišel otrkaný…

  • V té mé první půlsezóně,co jsem hrál za Zbraslav, jsem se cítil celkem sebejistě a nedělalo mi problém se začlenit do herního stylu. Ale to bylo také díky klukům, kteří mě hned vzali mezi sebe. Je pravda, že jsme moc body nesbírali, ale všechny soupeře jsme herně přehrávali, jen jsme ještě nedokázali strhávat vedení na naši stranu. V další sezoně jsme k výkonům přidali více taktiky, začali dávat rozhodující góly, a to nám vyneslo postup do nejvyšší pražské soutěže.

Přišla tedy další změna, se kterou ses musel vyrovnat…

  • Můj premiérový zápas byl proti Motorletu a mě překvapilo, jak hodně to bylo fyzicky náročné. Po zápase jsem nemohl dva dny chodit! :) A to si myslím, že mám celkem naběháno. Nevěřil jsem, že je ta soutěž tak náročná, ale fakt je rozdíl hrát proti soupeřům z přeboru nebo z první třídy.

Nejvyšší pražské soutěže sis ale na podzim moc neužil, zažil jsi novou změnu a zase ses ocitl v Kunraticích…

  • Po letní přípravě jsem cítil formu, ale když jsem na Bíle Hoře nenastoupil ani na minutu, byl jsem hodně zklamaný. Začal jsem se bavit s trenérem, že bych chtěl jít na půl roku na hostování a odůvodnil jsem to tím, že se chci jít někam rozehrát.

Uběhlo půl roku a tvá série změn napsala další díl…

  • Byl jsem v kontaktu s Káďou, o situaci na Zbraslavi jsem věděl, že během zimní přípravy bylo hodně hráčů zraněných, kteří nemohli hrát. Tak jsem se rozhodl, že v tom kluky nenechám. Na konci února jsem volal panu Kudrnovi a byl jsem rád, že mě vzal zpátky do týmu.

Teď hraješ pravidelně, hodně toho v zápasech naběháš. To se hodí! Zřejmě to totiž ještě bude pěkná honička získat body v posledních třech zápasech. Jak ty duely pro Zbraslav skončí?

  • Já věřím, že urveme plný počet bodů, aby byla příjemná rozlučka s koncem sezony :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *