Jarda Kudrna o vstupu do nove sezony

Trenér Jarda Kudrna při vstupu do nové sezóny říká: Žádného zanďoura hrát nebudeme!

Nová sezóna je na samotném začátku, co může fanoušek SK očekávat?

  • Věřím, že pěkný fotbal z naší strany. Proto to hlavně děláme. Doufám, že svou hrou i výsledky přilákáme fanoušky, že je vytáhneme v neděli v podvečer z jejich domovů a oni rádi vymění televizi nebo práci na zahrádce za podívanou na naše hřiště.

S jakými změnami vstupujete do nového ročníku?

  • Změn je dost. Trenérsky jsme u A mužstva nyní dva. Požádal jsem o spolupráci Petra Vondráčka. Před léty u nás trénoval dospělé v 1.A třídě i dorost v přeboru. Přinese jistě nové nápady i jiný pohled na věc, a tak věřím, že to přivítali i kluci. Když to děláš sám a delší dobu, tak se opakuješ, okoukáš se a může z toho být trochu stereotyp.

Co změny v hráčském kádru?

  • Ty děláme prakticky před každou sezónou. Snažíme se získat vždy maximálně dva až tři kluky. Záleží na potřebách, kde nás tlačí bota a také na tom, zda vůbec někoho, kdo chce u nás hrát, seženeme. Letos jsme byli rozhodnuti oslovit s přestupem Sváťu Sýkoru. S hráčem jsme se dohodli, bohužel nakonec ztroskotala jednání se zástupci Bílé Hory. Přestože prakticky více než polovinu letní přípravy absolvoval Sváťa s námi a chtěl být u nás, nakonec skončil v divizi v Louňovicích.

Velká posila ale přišla do defenzívy…

  • Z tohoto pohledu je jistě na prvním místě Michal Žižka. Hráč s ligovou minulostí, hrající ještě na jaře v profesionální soutěži, se v přeboru asi objeví jen výjimečně. O jeho kvalitách je zbytečné mluvit, a tak věřím, že to bude pro naši hru velký přínos. Michal u nás trénuje úspěšné žáky, žije na Zbraslavi, má tu rodinu. V jeho případě jsme spíš do poslední chvíle nevěřili, že se přestup skutečně podaří.

Co dál, kromě stálic, na kterých výkony Zbraslavi tradičně stojí?

  • U Jirky Dlouhého jsme hostování změnili na přestup. Na druhé hostování u nás je Martin Novák. Chtěl se vrátit do profi-fotbalu, ale zranění, práce a asi i to, že bydlí na Zbraslavi, nakonec rozhodlo v náš prospěch.

Máte k dispozici i tři navrátilce…

  • Po půl roce se vrací Muťa. Z toho mám radost. Osobně mně na jaře dost chyběl. Jeho zapálení pro trénink a zápas, ve spojení s mimořádným běžeckým fondem, z něj dělají hráče, kterého vítá v kabině asi každý trenér.
  • Druhým navrátilcem je Tomáš Vejvoda. I jeho školní povinnosti vyřadily na poměrně dlouhou dobu z dění na hřišti. Tomáš je talent a věřím, že dokáže svojí fotbalovou kariéru znovu nastartovat a popere se o místo v sestavě.
  • V neposlední řadě doufám, že se vrátí brankář Machy. Přestože má časově velice náročné zaměstnání, bylo by dobré, aby si našel čas i na fotbal. Hrát přebor s jedním gólmanem dlouhodobě nejde.

Zdánlivě je posílená defenzíva a oslabena ofenzíva. Přizpůsobíte tomu změnu stylu?

  • Zapracovat na změně herního projevu za čtrnáct dní a ve dvou přípravných zápasech, kdy ani nejsou k dispozici všichni hráči, není možné. To je běh na delší dobu. Určité změny ve hře vzadu jsou patrné již dnes. V obranné hře nás bota tlačila již na jaře, a tak jsme se na tuto činnost zaměřili. Žíža a Muťa tomu ještě vypomohou. O hře dopředu, hlavně takové, aby míč skončil v síti soupeře, budeme muset s Petrem Vondráčkem asi hodně přemýšlet. Žádného zanďoura ale hrát určitě nebudeme, to není můj styl a nevěřím, že takový fotbal by bavil naše diváky, pro které hrajeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *