Machy je v reprezentaci, zato v kabine SKZ chybi

Přijdu, až začnu zase pořádně trénovat!

Jakub Machynek (24) býval ještě nedávno základním stavebním kamenem sestavy našeho prvního týmu. Po posledním rozhovoru pro naše noviny vloni na podzim se už ale v brance áčka neobjevil. A zmizel jako pára nad hrncem. Přitom nic hrozného pro tisk neuváděl :-) Nebyl to onen rozhovor, který způsobil jeho dlouhou absenci mezi tyčemi, ale práce. Vyměnil zaměstnání. Hlídal zbraslavskou branku, teď hlídá vězně v nápravných zařízeních. Dělá na směny, na novém postu je benjamínek, takže vymetá služby o svátcích, o sobotách a nedělích… „Tohle zrovna není nic moc, ale práce mě baví“, rozhovořil se Machy: „ A pravda je, že více než o zaměstnání je to hodně o mně, že na hřiště nechodím. Zpočátku jsem se sice musel srovnat s novým místem, ale teď je pro mě nějakým způsobem těžký znovu s fotbalem začít.“

Ale trenér Kudrna už před začátkem jara s potěšením uváděl, že se vracíš. Zatím jsme tě ale u mužstva neviděli. Jak to tedy s tebou je?

  • Na jednom zápase už jsem byl. Jenže předtím jsem netrénoval, spíš jsem chodil každý den cvičit. Tak to nebylo ono. Ale fotbal mi chybí a občas mě kluci vytáhnou na Hanspaulku. Taky jsem se zapsal do reprezentace vězeňské služby, ale jako hráč. Nastoupil jsem už i za béčko a vím, že bez fotbalu nemůžu být :-) Musím s tím něco dělat… Nenechat to, jak to je teď.

Čína má formu, v posledním zápase byl dokonce vůbec naším nejlepším hráčem dle hodnocení PFS, ale přesto nám přijde, že tvá nepřítomnost manšaftu hodně chybí. Zvláště mimo hřiště. Nebo chybí něco jiného?

  • Těžko říct, co nám nejvíc chybí. Nedaří se a chce to prostě zlomit. Jakkoliv. Jasně, že nejvíce nám schází góly. V posledních dvou sezonách Sváťa s Králíkem vystříleli hodně bodů.

To je jediný důvod, proč je áčko po celkem vydařené přeborové sezóně zatím poslední?

  • Odešli dva góloví tahouni. Je to škoda. Ale tenhle mančaft má na to hrát střed a tento rok přebor zachránit. Zlomí se to a udělá se šňůra. Věřím tomu!

 Ani se neptáme, jestli se to obrátí, ale kdy se to obrátí?

  • Chtělo by to už v tomto zápase. Chce to co nejdříve. Musíme věřit a makat dál. Pak přijdou i výsledky.

Až se začne vyhrávat, vrátíš se do áčka? Za béčko už hraješ…

  • Do áčka se vrátím, až začnu pořádně trénovat a kouč bude chtít, abych přišel. Není to o tom, kdy se rozhodnu přijít já, ale o tom, kdy budu mít na to, abych byl nominovaný… Zatím to zkouším v béčku. Nastoupil jsem a přislíbil klukům, že soboty bych mohl chodit hrát. Fotbal mě fakt baví. Celých 18 let to byla moje součást a stále je.

20.10.2013 pozn. redakce: Machy se zasoužil o sobotní vítězství B týmu v Lipencích. První gól dal, u dalších dvou byl. Naše béčko nakonec vyhrálo 4:1. Na úspěšnou vlnu najel v neděli i A tým, který doma přehrál Háje 3:1.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *