Více o projektu a výstavbě

Krásný dobrý den všem příznivcům zbraslavského fotbalu,

dovolte nám informovat Vás o situaci s výstavbou nového sportoviště v areálu SK Zbraslav.
V roce 2019 členové SK Zbraslav odsouhlasili projekt vybudování nového sportoviště přímo v areálu klubu. Důvodem byl nárůst počtu nových fotbalových nadějí (dětí) a tím i nedostatek tréninkových ploch.

projektu nového sportoviště je hřiště s umělou trávou, osvětlením a s nafukovací halou na zimní období, a také budova s potřebným zázemím (šatny, sociální zařízení, apod.). Dále dojde k využití i ostatního volného místa, na kterém budou tréninkové plochy a prostor i pro jiné sportovní aktivity. Naše malá „umělka“ zůstane zachována.

Nákres projektu, stav realizace i mnoho dalších věcí si můžete prohlédnout na stránce projektu.

Maximální cena projektu nového sportoviště je 20 milionů Kč. Projekt je navržen v rámci dotačního řízení od Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT), které obsahuje mimo jiné i podmínku spolufinancování klubu ve výši 30%. V případě obdržení dotace, schválila Městská část Zbraslav pomoc při spolufinancování projektu ve výši 10% dotace, takže na klub zbývá spolufinancování ve výši 20% obdržené dotace – tedy maximálně 4 miliony korun.

 Klub bude řešit úhradu spolufinancování dotace formou bankovní půjčky, z příspěvků soukromých dárců a sponzorských darů.

Podrobnosti najdete na  www.umelkaslavoj.cz.